Pohjois-Savon hyvinvointialue

 

Tehyn luottamusmiesten aluejako ja yhteystiedot Pohjois-Savon hyvinvointialueella 2024-2027:

 

Pääluottamusmies Nea Ruhanen, nea.ruhanen@pshyvinvointialue.fi, puh 040 712 6962. Pohjoinen alue, kaikki palvelut: Iisalmi, Kiuruvesi, Vieremä, Sonkajärvi, Rautavaara. Koillinen alue, kaikki palvelut: Lapinlahti.

Varapääluottamusmies Saana Rantonen, saana.rantonen@pshyvinvointialue.fi , puh. 044 718 1026. Keskinen alue, erityispalvelut: kuvantaminen ja kuntoutus. Koillinen alue, kaikki palvelut: Siilinjärvi, Maaninka. Läntinen alue, kaikki palvelut: Pielavesi. Nea Ruhasen vara ja Katri Mäkipanulan vara.

Koordinoiva pääluottamusmies Sami Häikiö, sami.haikio@pshyvinvointialue.fi, puh. 044 717 9769. Keskinen alue, erityispalvelut: operatiivinen keskus, Vaalijalan keskisen alueen yksiköt ja varahenkilöstö KYS kampus.

Pääluottamusmies Marita Koskinen, marita.koskinen@pshyvinvointialue.fi , puh 044 718 6781. Keskinen alue, peruspalvelut: Kuopio, Juankoski, Kaavi, Riistavesi, Tuusniemi, Vehmersalmi, PELA. Koillinen alue, kaikki palvelut: Nilsiä. Läntinen alue, kaikki palvelu: Karttula.

Pääluottamusmies Irja Kuosmanen, irja.kuosmanen@pshyvinvointialue.fi , puh 044 743 6307. Eteläinen alue, kaikki palvelut:  Varkaus, Joroinen, Leppävirta, Vaalijalan Joroisten ja Varkauden yksiköt. Läntinen alue, kaikki palvelut: Suonenjoki, Rautalampi, Vesanto ja Keitele.

Pääluottamusmies Katri Mäkipanula, katri.makipanula@pshyvinvointialue.fi , puh 044 717 6831. Keskinen alue, erityispalvelut: lääkinnällisten palveluiden keskus, ydinyksiköt, sihteeripalvelut ja PSHVA kaikki yksiköt: esihenkilöt.

Pääluottamusmies Nea Tolvanen, nea.tolvanen@pshyvinvointialue.fi , puh. 044 711 3778. Keskinen alue, erityispalvelut akuutti sekä mielenterveys ja hyvinvointi.

Varapääluottamusmies Heli Seppänen, heli.seppanen@pshyvinvointialue.fi , puh 044 718 6744. Keskinen alue, peruspalvelut: ikääntyneiden palvelut. Marita Koskisen vara.

Varapääluottamusmies Jani Ruuskanen, jani.ruuskanen@pshyvinvointialue.fi. Keskinen alue, erityispalvelut: heräämö ja leikkaussalit. Sami Häikiön vara.

Varapääluottamusmies Tiina Kaija, tiina.kaija@pshyvinvointialue.fi , puh. 044 461 0579. Keskinen alue, erityispalvelut: lastenpsykiatria, mielenterveys ja hyvinvointi. Nea Tolvasen vara.

Varapääluottamusmies Tero Pyykönen, tero.pyykonen@pshyvinvointialue.fi , puh 044 461 0209. Läntinen alue, kaikki palvelut: Suonenjoki, Rautalampi, Vesanto, Tervo, Keitele. Irja Kuosmasen vara.

Luottamusmies Paula Voutilainen, paula.voutilainen@pshyvinvointialu.fi. Tuusniemen vuodeosasto,

Luotamusmies Matti Saukkonen, matti.saukkonen@pshyvinvointialue.fi. Kuopion pääterveysasema, lääkäri- ja hoitajapalvelut, 

Luottamusmies Minna Luiro, minna.luiro@pshyvinvointialue.fi. Perhetukikoti Kinnula, Varkaus.